Naše smečka

coursing kocour Ferdinand cira s mickem cira s arym kocka Dyna

Ares Lacambi

Narozen 21.05.2017

foto Arese

Ares je jedním ze štěňátek našeho "áčkového" vrhu. Byl velmi mazlivý, ačkoli mezi svými sourozenci neustále vyvolával šarvátky. Pro jeho přítulnost k nám jsem se rozhodla, že si ho ponecháme a naše nejmladší dcera jeho výcvikem získá své první kynologické zkušenosti. Když se všechna štěňata rozjela se svými majiteli do nových domovů, Ares byl velmi šťastný, že mohl zůstat. Vyrostl z něj silný, energický a vůči cizím psům dominantní pes s citlivou duší. Jako každý staffbulík miluje kontakt s lidmi a silné zvýšení hlasu je pro něho dostatečným pokáráním. Ares má svalnatou postavu a hezkou hlavu s pěkným výrazem v obličeji. Věnujeme se s ním rekreačně sportovní kynologii a bullsportům. 17.12.2019 byl Ares vyšetřen MVDr. Musilem s výsledky: RTG DKK B/B, RTG DKK 0/0, RTG OCD negativní/negativní, luxace patel 0/0, spondyloza 0. Tyto výsledky jsou neoficiální vzhledem k tomu, že tento pes nebude nikdy využit v chovu. Více informací o vrhu A naleznete zde.

Cira

Narozena asi říjen 2017

foto Ciry

Cira byla přivezena městskou policií do útulku v Lukavicích jako malé štěně, které neumělo přijímat potravu. Byla nalezena na kraji silnice společně se svojí sestrou. Při pohledu do jejích očí na fotografii zveřejněné na Facebooku, jsem se do ní zamilovala a v březnu 2018 jsme si ji adoptovali. Cira je velmi temperamentní fena, ale dokáže i hodiny ležet a sledovat jak pracuji. Učíme se postupně chůzi na vodítku, základní poslušnosti a přidali jsme i stopování. Cira ráda pracuje, ale má problémy se soustředit. Největší odměnou jsou pro ni hračky a divoká hra s Aresem.

Vzpomínáme

Calimba de Luna Canea Bulls

Narozena 19.6.2014, zemřela 03.02.2019

foto Calimby

Když jsem se rozhodla pořídit si plemeno stafordšírský bullteriér, našla jsem na stránkách chovatelského klubu inzerát chovatelské stanice Canea Bulls s fotografií Cališky. Vypadala na ní jako medvídek a úplně mě učarovala. Po několika návštěvách u chovatelky jsme si ji přivezli domů. Byla moc hodné a čistotné štěně, kromě několika hřbetů knih nikdy nic nezničila. Vyrostla z ní hravá fenka menšího vzrůstu, milující jakoukoli akci. Moc mě bavilo pozorovat ji, jak si uměla vymyslet hru pro ostatní ve smečce. Věnovali jsme se rekreačně sportovní kynologii a bullsportům. Cališka se po splnění podmínek pro uchovnění stala zakladatelkou naší chovatelské stanice a v roce 2017 se stala matkou štěňat vrhu A. Dne 3.2.2019 Cališka podlehla náhlé těžké nemoci.

Bax

Narozen asi září 2005, zemřel 20.04.2018

foto Baxe

Když byly moje děti malé, trpěla jedna z mých dcer na angíny. Abychom trávili více času venku za každého počasí, rozhodli jsme se dát domov některému z pejsků v útulku. Prolédli jsme si nabídky a zaujali nás psi v soukromém útulku v Lukavicích. Po příjezdu do útulku nám ukázali několik štěňátek. Jedna z těch chlupatých kuliček si nás vybrala a při pohlazení radostí učurávala. Takže ačkoli jsme původně chtěli adoptovat fenku křížence německého ovčáka, odjížděli jsme z útulku s chlupatým pejkem kříženým pravděpodobně se severským plemenem. Z Baxíka vyrostl veselý a hravý pes, který měl sklony k toulkám za zajíci. Odmítal spát v boudě a i za mrazivých nocí lehával na rohožce u našich dveří. Když mu bylo asi osm let, pořídili jsme si Cališku, fenku stafordšírského bullteriéra, se kterou si hrál a po hře ji láskyplně olizoval. A ona mu jeho náklonost vracela. Bohužel i Baxik zestárnul a v jeho nedožitých 13ti letech jsme se s ním museli rozloučit.

Endy

Narozen 13.07.1985, zemřel 04.07.2001

foto Endyho

Jako dítě jsem si přála mít psa. Venčila jsem s kamarádkami jejich psy, četla jsem jen knížky o psech, až mi nakonec rodiče povolili pejska rasy pudl. Jela jsem si s maminkou do Nového Strašecí pro štěňátko středního pudla barvy apricot - Endíka. Chodila jsem s ním na několika hodinové procházky, učila ho poslušnosti a cirkusovým kouskům. Jezdil se mnou všude. Po Praze i mimo Prahu, městskou dopravou, vlakem, dokonce se vezl i v baťohu na motorce. V létě s námi spal na vandru pod širákem a pak se na chatě nechával rozmazlovat rodiči mého přítele. Později se mnou vozil kočárek a za několik let čekával u školy, když jsem děti vyzvedávala. Byl to vášnivý aportér a komediant. Ve svých nedožitých 16ti letech zemřel na následky nádorového onemocnění.