dítě a pes

Jsme malá chovatelská stanice s mezinárodně chráněným názvem Lacambi, založená v roce 2016

Naším cílem je odchovat zdravé jedince odpovídající standartu plemene. Abychom získali prostor pro výcvik našich psů a výchovu štěňat, pořídili jsme dům s velkým pozemkem kousek od Jičína, místa obklopeného lesy a mnoha turistickými zajímavostmi. Zvířata žijí v úzkém kontaktu s námi. V současnosti jsou v naší smečce psi jen dva. Místo v domácnosti námi ještě sdílejí kocouři a kočka, se kterými psi vyrůstali.

Výchově psů se věnuji od 15ti let, kdy jsem si pořídila svého prvního psa - středního pudla, který byl mě a později mým dětem kamarádem 16 let. Život bez psa byl pro nás po jeho odchodu smutný, tak jsme si později přivezli ze psího útulku Lukavice štěně křížence, které vypadalo jako medvídek a jeho původ byl vděčným tématem diskuse o psích rasách. Pro svůj hustý kožich v zimě spával na sněhu a nocleh v zateplené boudě odmítal. Tento pejsek - Bax nám hlídal dům a jako čilý důchodce se dožil 13 let.

Když bylo Baxikovi 8 let, začal nám chybět protiklad Baxíkovi povahy. Líbila se mi plemena typu bull pro svoji sílu a přitom závislost na člověku. Rozhodli jsme se pro plemeno Stafordšírký bullteriér pro jeho všestranost a velikost. Když jsem na internetu viděla nabídku chovatelské stanice Canea Bulls, učarovala mě fotka jedné z fenek. Dohodli jsme si návštěvu v chovatelské stanici, kde jsme strávili se štěňaty a jejich chovatelkou krásné odpoledne. Když nastal čas odběru, jeli jsme pro naši Calinku a žádnou jinou jsem nechtěla.

Calimba se opravdu povedla. Vyrostla z ní moc hezká psí slečna, která byla velmi podobná svému otci. Bohužel pobyt na výstavě nepatřil mezi její oblíbené činnosti. Milovala pohyb a dlouhé čekání na výstavách jí stresovalo. Přesto jsme splnili všechny předepsané podmínky k založení chovu. V květnu 2017 se nám narodil první vrh "A" s pěti štěňaty. Štěňátka vyrůstala ve společné místnosti s námi, mazlili jsme se s nimi, hráli si a samozřejme učili hygieně. Když bylo hezké počasí, trávila čas na zahradě a seznamovala se s dalšími domácími zvířaty. Vyrostli z nich zdraví, čiperní a nebojácní pejsci a fenečky. Jeden z pejsků - Ares si nás získal svou povahou a zůstal u nás doma. Naše nejmladší dcera s ním získává první kynologické zkušenosti. O ostatní odchovánky se zajímám a s jejich majiteli jsem v kontaktu. Více fotografií našich odchovánků najdete v sekci Fotogalerie vrhu A

O vánocích v roce 2018 se u Cališky začaly objevovat epileptické záchvaty, které se podařilo léky stabilizovat. Ale koncem ledna 2019 jsme zjistili, že bojuje s mnohem těžší nemocí. V neděli 03.02.2019 v brzkých raních hodinách její srdíčko dotlouklo.

V současné době neplánujeme rozšířit naší smečku ani další vrhy.